Liebster blog award

Chyba nikomu reguł tłumaczyć nie muszę - po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób 

Zostałam nominowana przez autorkę bloga Żywienie Twojego Psa. 

I oto moje odpowiedzi:

1. Lubię ludzi, którzy...
którzy nie boją się powiedzieć co myślą, są szczerzy i nikogo nie udają. Przepadam za osobami inteligentnymi, wysoko rozwiniętymi intelektualnie.


2. Czego się boję...
boję się śmierci najbliższych.


3. Ulubione słowo?
Nie mam ulubionego słowa, wiele słów wchodzi mi w nawyk, ale tylko okresowo. Bardzo lubiłam powiadać dawniej "whatever".


4. Motto życiowe lub cytat.
Bardzo trudno wybrać mi tylko jeden cytat lub motto, więc spróbuję ograniczyć się do trzech.


"Nie tylko odpowiedzi stają się przestarzałe, ale nawet same pytania."
Ernest Hemingway

"Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im. Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne."
Emil Cioran

"Spędziwszy na badaniu zachowań psów ponad dwadzieścia lat, w trakcie których czerpałem ogromną przyjemność z ich towarzystwa, doszedłem do wniosku, że już najwyższy czas, aby ktoś stanął w ich obronie. W obronie nie tej karykaturalnej wersji psa-wilka, czyhającego, by przejąć władzę nad swym niczego niepodejrzewającym właścicielem, kiedy tylko okaże słabość. Ani też pieska trofeum zdobywającego dla swego hodowcy medale i prestiż, lecz dla tego prawdziwego psa, który pragnie jedynie być traktowany jak członek rodziny i wspólnie z nią cieszyć się życiem"
John Bradshaw

5. Ulubiona książka lub film.

Nie lubię nazywać czegokolwiek ulubionym, aczkolwiek przepadam za całą serią "Harrego Pottera" oraz "Martwego aż do zmroku". Bardzo podobała mi się również cieniutka książeczka pt. "Mały książe" czy też nieco okazalsza "Pamiętnik narkomanki".
Filmy, filmy. No cóż, oczywiście tutaj wciąż góruje Harry Potter, ale również moje serce zdobył Chatroom, Red Dog, Pulp Fiction czy Człowiek, który śpi.

6. Twoja ulubiona rasa psa.

Nie chcę tego zdradzać tak wprost, bo pies mojej ulubionej rasy pojawi się w moim domu (mam nadzieję) w najbliższym czasie, ale powiem, że przepadam za owczarkami, kundelkami, wyżłami węgierskimi, bullterierami, bokserami, springerami, czy retrieverami (najbardziej szaleję za tollerami, flatami i chesapeake'mi)


7. Dlaczego pies?

Człowiek i pies tworzą niesamowitą więź. To nieprawdopodobne, by dwa całkiem odległe sobie gatunki nauczyły się żyć obok siebie tworząc symbiozę, symbiozę z mnóstwem uczuć. Psy są według mnie najbardziej pożytecznymi stworzeniami - są oczami ślepych, uszami głuchych, uczą się robić niezliczoną ilość rzeczy, a to wszystko tylko dlatego, by nas zadowolić.


8. Co Cie uspokaja?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.


9. Jak spędzasz czas ze swoim psem?

Budzimy się koło siebie, wychodzimy razem na spacerki, jeździmy na wakacje, ćwiczymy, trenujemy, śpimy, jemy. Pies jest nieodłączną częścią mojego życia.


10.Czy pies myśli?

Oczywiście, że tak. Na co dzień nam to pokazuje :)


11.Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu? 


Będę nieoryginalna i powiem, zdrowie i szczęście moje i bliskich :) 
Mam już 5-6 osób wybranych do których pójdzie nominacja ode mnie, jednak wciąż brakuje tych kilku. Jeśli chcecie wziąć udział w zabawie, napiszcie komentarz pod tym postem, wybiorę. ;)

3 komentarze:

 1. A więc: Gratuluję nominacji =D
  Chyba jednak zdecyduję sie na Nikona z tym obiektywem 105 :D Cudne zdjęcia... cudne xD Ale jak to kiedyś ktoś powiedział: To nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf...

  http://okruszek-moj-psi-przyjaciel.blogspot.com/

  POZDRAWIAMY H&O

  OdpowiedzUsuń
 2. Również gratuluję :) Ja chciałabym wziąć udział :D
  Pozdrawiamy !
  Paulina & Lucky
  http://lucky-ms.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne odpowiedzi : )
  Jestem ciekawa jaki psiak zawita u Ciebie ;)

  OdpowiedzUsuń